Ogłoszenia duszpasterskie
odkupiciela.pl
25 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.09.2023r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – Św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w czwartek – Św. Wacława, męczennika; w piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 2. Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego przed przypadającym jubileuszem 40-lecia istnienia parafii oraz 25-lecia naszego kościoła parafialnego zapadło ustalenie, że chętni mogą włączyć się w organizację obchodów, wspierając je ofiarą złożoną do skarbony ustawionej w kościele albo przekazaną na konto parafii z dopiskiem: jubileusz. Głównym punktem uroczystości będzie Msza święta sprawowana 29 października o 11.00. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania.
 3. W czwartek, o godz. 6.30 Msza Święta za śp. Ks. Józefa Wieczerzaka w 37 r. śm.; o godz. 17.00 Msza święta szkolna.
 4. W piątek, od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji i spowiedzi świętej. Na zakończenie odmówiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Ks. Marcin Hałas z grupą muzyczną. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa (słowo, cisza, śpiew). Zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, rodziców, zapraszamy całą parafię na ten czas łaski. Uwielbienie zakończymy o godz. 20.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Matka Boża w Fatimie wzywała: „Chcę, abyście codziennie odmawiali różaniec, by zyskać pokój dla świata, nawrócenie grzeszników i zakończenie wojen”. Posłuszni wezwaniu Maryi podejmijmy wysiłek codziennej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele: w niedzielę o godz. 16.00; w tygodniu o 17.15; w czwartek po Mszy św. szkolnej.
  W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 6. Intencją modlitewną Róż Różańcowych na miesiąc październik będzie modlitwa za budowniczego i długoletniego proboszcza naszej parafii Ks. Prałata Andrzeja Raszkę, duszpasterzy, którzy posługiwali w naszej parafii, budowniczych i ofiarodawców oraz całą naszą wspólnotę parafialną z okazji 40-lecia parafii, prosząc o wszelkie  potrzebne dary Boże.
 7. W środę, 4 października, w parafii N.S.P.J w Bielsku-Białej, odbędzie się Dzień Skupienia Róż Żywego Różańca Diecezji Bielsko-Żywieckiej. O 17.45 różaniec, o 18.30 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. bp. Piotra Gregera.
 8. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarami diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy parafianom z ul. Lipowskiej za sprzątanie kościoła i otoczenia. Prosimy o posługę w najbliższą sobotę od godz. 15.00 parafian z ulicy Legionów – lewa strona i z ul. Kasztanowej.